Šetriť musíme začať už kúpu výrobkov. Musíme sledovať ich spotrebu a triedu energetickej hospodárnosti. To ale nie je všetko. Nákup domácich spotrebičov si musíme poriadne premyslieť.
Prečo ? Mohlo by sa nám totiž stať, že kúpime :
- Elektrický krájač
- Mlynček na mäso
- Stroj na hnetenie cesta
- Krájač zeleniny
- Nádobu na krájanie cibule a cesnaku
- Fľašu na prípravu šľahačky
Kam to dáme ? Nie je vhodnejším riešením kúpa kuchynského robota ? Bude nás to celkom iste stáť menej peňazí a zaberie aj podstatne menej miesta.-
Jestvuje na trhu naozaj,bez preháňania,veľký výber. V rôznych cenách aj od rôznych výrobcov. Ja mám svoj starý – od značky Eta. Mixujem, krájam, meliem, hnetiem na ňom už 40 rokov. Neuveríte, ale bez najmenších problémov.
Dcéra ma podobné zariadenie z Lidla, zatiaľ jej tiež funguje a je s ním spokojná. Ak si budete takéto zariadenie kupovať- dávajte si pozor hlavne na materiály, z ktorých sú jednotlivé komponenty, tesnenia a ložiská.
Rozdiel býva tiež v kvalite hnetenia, krájania. V množstve nadstavcov, ktoré sa dajú použiť a tiež sú určené pre inú hmotnosť pripravovanej masy.
Čítajte recenzie, porovnávajte a hlavne porovnávajte ceny. Nekupujete to na jeden rok, tak si dajte záležať, aby práve ten váš vybraný výrobok poslúžil aspoň10 rokov ak nie viac.
Pri terajšej kvalite výrobkov je to celkom problematické. Spoliehajte sa na staré naše značky, nekupujte nekvalitu z Číny a z poľského trhu. To by ste neušetrili, ale celkom isto prerobili.
Kde potom takýto výrobok z trhu budete reklamovať ? Kde si kúpite náhradné diely ? No nikde- budete nútení výrobok vyhodiť a kúpiť si nový. Súčet cien dvoch výrobkov vám určite bude väčší, ako pri kúpe jedného kvalitného z našich obchodov. Porozmýšľajte a nepreplácajte.